Найпростіші астрономічні явища відбуваються на небі. Коли небо чисте, то на ньому можна побачити тисячі зірок, а коли похмуре, тоді спостереження неможливе.
Вид зоряного неба з безліччю зірок завжди заворожував і привертав увагу людини. Як сказав один древній філософ, що якщо б зоряне небо знаходилося в якому-небудь одному місці, то тоді до цього місця безперервно рухалися б величезні натовпи людей, які хотіли б помилуватися цією пишністю, цим красивим видовищем.
Для нас зараз вид зоряного неба особливо величний, тому що ми знаємо природу зірок. А кожна зірка – це велетенська розжарена газова куля.
Проходили століття і люди спостерігаючи за різними небесними явищами, прийшли до наукового розуміння світу.
Зоряне небо – це велика книга. Хто зуміє прочитати її, тому розкриються скарби, загадки і таємниці космосу. Непосвяченому в секрети астрономії дуже важко уявити скільки всього цікавого і прекрасного приховано за хитромудрими і красивими візерунками із зірок, які стародавні астрономи називали сузір’ями. Для тих, хто дуже добре розбирається в сузір’ях, зірки можуть служити чудовими орієнтирами, що дозволяють визначати момент часу або ж знаходити сторони обрію.
Коли ми знаходимося на відкритому місці (наприклад, на морі або в полі), весь світ представляється розділеним на дві рівні частини: під ногами у нас земля або ж вода, а все що над нею, становить небо. Можна сказати, що небо це простір, що розглядається крізь повітряну оболонку землі – атмосферу.
|